Beboerforening

Hjortdal Slettestrand

 Hjortdal Beboerforening

2021

Kommende arrangementer

Hjortdal-Slettestrand

27. november: Vi tænder juletræ foran købmanden, synger et par sange, og ser om ikke julemanden kommer forbi. Der kan købes kaffe og æbleskiver hos købmanden.

Februar 2022: Fastelavnsfest. Tøndeslagning på Hjortdal Gl. skole kl. 14. Entré 25,- (børn u/2 gratis). Med i prisen er fastelavnsboller og kaffe/te/vand.

Marts 2022: generalforsamling for Beboerforening og Idrætsforening.

Helt derude

i vandkanten


HAV

 - og himmel 




Tæt på

 så langt øjet rækker


Medlemskontingent 2021/22:
Husstande 100,-
Enlige og pensionister 50,-
Indbetaling skal ske til reg.nr. 7461 kontonr. 4000514662, direkte til bestyrelsens medlemmer, hos købmanden eller via MobilePay på tlf. 20 71 25 58.

Bestyrelsen i 2021:

Formand Lotte Engelbrecht, Nørtorupvej 75. Mail: lottee@hjortdal-slettestrand.dk

Næstformand Arendse Dahlstrøm-Kronborg, Under Lien 61.

Mail: arendsed@hjortdal-slettestrand.dk

Kasserer Bo Poulsen, Hedegårdsvej 38. Mail: bop@hjortdal-slettestrand.dk

Anne-Sofie Kruse Krogh, Gl. Hvarrevej 39.
Mail: annesofiek@hjortdal-slettestrand.dk

Esben Kold, Nørtorupvej 14.
Mail: esbenk@hjortdal-slettestrand.dk

Annette Nørager, Slettestrandvej 9.
Mail: annetten@hjortdal-slettestrand.dk

Lars Lynggård, Aldrupvej 337.
Mail: larsl@hjortdal-slettestrand.dk

Suppleant Anna Pries, Jesper Jensensvej 3.
Mail: annap@hjortdal-slettestrand.dk

Beboerforeningen

Hjortdal Beboerforening ønsker at bevare og udbygge
landsbymiljøets bedste traditioner og den lokale integrerede institution.

Beboerforeningen planlægger og bakker op om de traditionsrige arrangementer i lokalområdet, og igangsætter og støtter også nye initiativer der er til lokalsamfundets bedste

Kan man bo derude?

Ja, det kan man godt. Og flere og flere ønsker sig en bolig i lokalområdet.


Vi er ikke ens. Alle har forskellige behov og ønsker. Og heldigvis er her plads og muligheder. Men vi ved det kun hvis vi hører om dine ønsker for en kommende bolig. Går du derfor i tanker om bolig i Hjortdal-Slettestrand, er du meget velkommen til at tage kontakt. Enten ved at melde dig ind i Facebook gruppen Køb, salg og leje af helårsboliger i Hjortdal-Slettestrand-Svinkløv, eller også ved blot at tage kontakt til et medlem af bestyrelsen.